(0)

Muziejai Elektrėnų savivaldybėje

Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejus

Įkurtas 1977 m. Muziejuje vyraujantys eksponatai, tai Eglė žalčių karalienė ir Žilvino fontanas, medžio skulptūra „Eglė su vaikais grįžta į tėviškę“. Skulptorius, tautodailininkas I. Užkurnys šiam muziejui sukūrė virš 40 lietuvių literatūros klasikų ir jų kūrinių personažų skulptūrų. Tai yra vienintelė Lietuvoje tokia unikali kolekcija tautodailėje.
 

Lietuvos geologijos muziejus

Šiame muziejuje galima pamatyti  sukauptas muziejines geologijos vertybes apie Žemės gelmes, geologijos mokslo laimėjimus. Čia pradėta kurti vientisa Lietuvos geologijos ekspozicija. Šiose ekspozicijoje chronologine tvarka atskleista Žemės gelmių sandaros ir sudėties raida.

Lietuvos kelių muziejus

Muziejus atidarytas 1995 m., minint automagistralės 25 metų Vilnius-Kaunas sukaktį. Čia eksponuojami senieji Lietuvos žemėlapiai, nuotraukų albumai, surinkta daug knygų, žurnalų apie kelių tiesimą. Taip pat čia galima pamatyti tiltų, viadukų, sankryžų, autobusų stočių, gamybinių bazių ir kt. statinių maketai, kelio ženklai.

Kietaviškių pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus

Tai vietovės kultūros ir istorijos atspindys. Eksponatai čia surinkti iš Kietaviškių apylinkių. Vertingiausi jų, tai akmeniniai kirvukai, puodų ir koklių šukės iš didikų Pociejų dvarvietės, vyrų ir moterų įvairių darbų įrankiai ir kt.

.

Partneriai