(0)

Bažnyčios ir vienuolynai Elektrėnų savivaldybėje

Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčia

Randasi Elektrėnų mieste. Bažnyčioje vyrauja moderni architektūra. Išorė apjuosta puslankiu išlenktu portalu, kuris sudarytas iš stačiakampės arkos su kryžiumi ir šešių vertikalių kryžių. Šis portalas simbolizuoja septintą krikščionybės šimtmetį Lietuvoje.

Naujųjų Kietaviškių Švč. Trejybės bažnyčia

Šią šventovę galima rasti Naujųjų Kietaviškių kaime. Bažnyčios stilius istoristinis, stačiakampio plano, su dviem bokštais. Vidus sudarytas iš trijų navų. Šventorius apjuostas plytų mūro tvora su arkiniais vartais.

Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčia

Bažnyčia randasi Semeliškių miestelyje, Strėvos krante. Pastatyta 1783 m., tai yra viena seniausių medinių bažnyčių Lietuvoje. Šalia šventoriaus stovi varpinė, kurioje yra du varpai ir seniausias visoje Lietuvoje (1442 m.) varpas su gotikiniu įrašu. Bažnyčia yra stačiakampio plano, su dviem bokšteliais.


Semeliškių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė

Yra Semeliškėse, Elektrėnų savivaldybėje. Cerkvė pastatyta 1895 metais. Šiuo metu ji priklauso Vievio cerkvės parapijai.

Vievio Dievo Motinos Ėmimo į dangų cerkvė

Tai stačiatikių cerkvė Vievyje. Dabartinė cerkvė pastatyta 1843 metais.

Vievio Šv. Onos bažnyčia

Bažnyčia stovi Vievyje, Vievio ežero šiauriniame krante. Bažnyčia neobarokinė, tačiau turi ir klasicizmo elementų. Pastatas balsvų plytų, lotyniško kryžiaus plano, su dviejų aukštų bokštais. Šventorius apjuostas mūrinė tvora su meniškais metaliniais vartais.

Partneriai