(0)
2023 / 10 / 20

Įvyko BASCIL projekto viešinimo seminaras

Šią savaitę surengėme projekto "BASCIL - Inovatyvūs sprendimai kaimiškų vietovių maisto gamintojams: veiklos įvairinimo skatinimas, teikiant kulinarinio turizmo paslaugas" viešinimo seminarą. Mūsų projekto ir šio renginio tikslas, kad būtų pasakojamos žmonių istorijos, projektų veiklomis sukurti pokyčiai bei kuriami nauji kulinarinio turizmo produktai, apie kuriuos sužinotų kuo daugiau žmonių.

Ne kartą įsitikinome, kad geriau ne tik kalbėti, bet ir pamatyti, o šiuo atveju ir paragauti. Tad renginio metu turėjome erdvę, skirtą kaimo turizmo mugei. Čia prisistatė:
Ūkis „Kanapinė Šironija“, kurie pristatė kanapių sėklų aliejų, arbatas, sėklas, branduolius, džiovintus obuolius.
Šušvės midus, kurie papasakojo apie savo veiklą ir pasididžiavimą - midų.
UAB „Pas bobutę“ pristatė natūralius ir sveikus produktus: Pluoštinių kanapių liniją, svarainius, žoleles, prieskonius ir nuo ko viskas prasidėjo.
Sodyba „Panekelpių kaimas“ dalinosi Pociūnėlių gėrybių istorijomis bei pristatė rankų darbo meškinio česnako sviestą.
Skėmių traktierius pakvietė apsilankyti XIX-ajame amžiuje, sudalyvauti jų kulinarinėse edukacijose bei įsigyti skaniausios duonelės (kuri puikiai dera su Panekelpių meškinio česnako sviestu).
Barba food papasakojo apie savo šeimos verslą - indų bei įrangos nuomą, dekoro ir serviravimo paslaugas, maitinimo paslaugą.
Geologo kelionės papasakojo apie savo geologines išvykas, kurias dažnai vainikuoja maisto fiesta įvairiose kaimo turizmo sodybose!
Kulinarinis turizmas ne tik maistas, bet ir aplinka, į kurią atvyksta turistai. Makita pristatė lauko priežiūros įranga, kad sodybų šeimininkai kuo lengviau galėtų prižiūrėti savo aplinką ir daugiau laiko galėtų skirti bendravimui su savo svečiais.

 


Kaimo verslo konsultantas Skirmantas Rumševičius kvietė pabendrauti tuos, kuriems reikia patarimo ar idėjų kaip vystyti savo verslą ar papildomas paslaugas.
Ir galiausiai Vilma Šeškevičienė pasidalino savo patirtimi apie prieš savaitę suorganizuotą renginį Brandwomas, kuriame 4 dienas įvairių pranešimų ir papildomų užsiėmimų metu buvo kalbama apie verslo vystymą, komunikaciją, pardavimus ir kitus svarbius klausimus. Kitų metų šio renginio data jau pasirinkta!

Tikime, kad tokie renginiai padeda pasisemti idėjų, pasitarti su kolegomis, o svarbiausia į šoną nustumti nuogąstavimus bei skatina kurti ir bandyti!

 

 

 

 

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

 

 

 

 

 

 

 

2024 m. akcijos žemėlapis
2024 / 04 / 19

2024 m. akcijos žemėlapis

2024 metais akcijoje "Atviros dienos kaime" Lietuvoje dalyvauja beveik 100 ūkių ir sodybų, kurios pasiruošusios gegužės 17-19 dienomis priimti lankytojus! Kviečiame išsirinkti Jums įdomiausius pasiūlymus ir savaitgalį praleisti kaime!
2024 m. balandžio 18 d. atidarėme kaimo turizmo sezoną
2024 / 04 / 19

2024 m. balandžio 18 d. atidarėme kaimo turizmo sezoną

Vakar, balandžio 18 d., viduryje Lietuvos, kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ įvyko konferencija „Kaimo turizmo vaidmuo kaimo plėtros procesuose – kulinarinio turizmo ir vietinių maisto produktų vartojimo skatinimas“, kurios metu atidarėme Lietuvos kaimo turizmo sezoną, susipažinome su Raseinių kraštu ir vietin...
2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas
2024 / 03 / 15

2024 m. balandžio 5 d. - visuotinis LKTA narių susirinkimas

2024 m. balandžio 5 d. 11 val. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (K. Donelaičio g. 2, Kaunas) priesalyje įvyks Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) Visuotinis narių susirinkimas. Registracijos pradžia 10.00 val.
Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H
2024 / 03 / 12

Pradėjome naują Erasmus+ projektą - CSS-H

Jau kuris laikas dirbame prie Erasmus+ projekto CSS-H (Mažų ir vidutinių įmonių svetingumo paslaugų vertinimas ir tobulinimas). Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CSS-H išgirsta tik dabar, todėl norime trumpai supažindinti su šiuo projektu. 
Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!
2024 / 01 / 30

Miško takas – tarp turizmo sėkmingiausiųjų!

DŽIUGI ŽINIA! Miško takas išrinktas sėkmingiausiu 2023 m. turizmo projektu, garsinančiu Lietuvą užsienyje!
Regionų paveldo skatinimas
2024 / 01 / 03

Regionų paveldo skatinimas

Regionų paveldo skatinimas vykdant interaktyvią veiklą „CORDIALIS“ komanda sukūrė daug įvairios mokomosios medžiagos, skirtos didinti Europos amatų ir kultūros paveldo žinomumą. Į šią parengtą medžiagą įeina: 1) vadovas, skirtas amatininkams ir specialistams, norintiems interaktyviai pristatyti savo veiklą bei produktus int...
Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo RuralTour veikla
2023 / 12 / 15

Ataskaitinis seminaras, kuriame buvo pristatyta Atstovavimo...

Gruodžio 12 dieną suorganizavome ataskaitinį atstovavimo Europos kaimo turizmo federacijoje „Rural Tour“ seminarą, kuris įvyko Alytaus rajone.  
Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius
2023 / 12 / 14

Balsavimas už 2023 m. Lietuvos turizmo sėkmingiausiuosius

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra Keliauk Lietuvoje skelbia balsavimą už 2023 m. LIETUVOS TURIZMO SĖKMINGIAUSIUOSIUS.
Suorganizavome pirmąjį hakatoną
2023 / 12 / 01

Suorganizavome pirmąjį hakatoną

Šią savaitę suorganizavome pirmąjį mūsų ir projekto BASCIL hakatoną, kuris vyko Kauno kolegijoje. Hakatono tikslas buvo kiekvienam projekto pilotinio regiono dalyviui – ūkininkui ar verslininkui, sukurti naują arba atnaujintą kulinarinio turizmo produkto ir/arba paslaugos pasiūlymo koncepciją: kokia tai paslauga, kokiems klientams j...
Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį
2023 / 10 / 27

Suorganizavome COSME projekto įvadinį renginį

Spalio 26 d. Kelmės rajone suorganizavome pirmąjį EuroCluster projekto dalyvių susitikimą.
Partneriai