(0)
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!

Šiais metais prie iniciatyvos „Atviros dienos kaime” prisijungė sodyba „Šaltupis”, esanti Prienų rajone. Jau 15 metų veikiančią sodybą pamėgo jaunavedžiai, jubiliatai, menininkai, studentai, renginių bei stovyklų organizatoriai, turiningai gamtos apsuptyje laisvalaikį mėgstantys leisti stovyklautojai ar tiesiog nakvynės ieškantys turistai. Akcijos dienomis „Šaltupis” kviečia apsilankyti mini Zoo ir meno parke, taip pat papasakos apie fotografiją, kalnų sportą bei alpinizmą, o išalkusius vaišins lašinukais! Lankytojai kviečiami pirmąją renginio dieną nuo 10:00 iki 18:00, ir antrąją renginio dieną nuo 10:00 iki 13:00.

Ieškantiems meninių patirčių, rekomenduojame atvykti į Liubavo keramikos studiją, esančią Kalvarijoje, kurioje svečiai turės galimybę susipažindinti su rankų darbo keramika. O pačioje Kalvarijoje išvysti nuostabaus grožio Kačergų kalną, atminimo lentą kunigui J. Montvilui nuskendusiam „Titanike'”. Liubavo keramikos studija lankytojų lauks visas tris renginio dienas, nuo 10:00 iki 18:00.

Lankantis Kazlų Rūdoje rekomenduojame aplankyti Aušros ir Arvydo sodybą „Kristalų Parką” – itin retų kristalų muziejų po atviru dangumi, kuriame būsite edukuoti apie mineralus ir jų pritaikymą, dvasinį augimą. Gegužės 17 dieną 12:00 Aušra ir Arvydas kviečia į dviejų valandų mokamą pažintį su kristalais, kurioje svečiai bus vaišinami žolynų arbata. Tą pačią dieną nuo 18:00 svečiai kviečiami į trijų valandų mokamą edukaciją apie mineralus, meditaciją tibetietiškų dubenėlių ir gamtos garsuose prie laužo, kurioje bus vaišinama žolynų arbatomis. Gegužės 18 dieną 12:00 svečiai kviečiami į dviejų valandų mokamą pažintį ir meditaciją su kristalais atviroje miško apsupties erdvėje, o 18:00 – laukiami trijų valandų mokamoje viešnagėje sodyboje, kurioje laukia pažintis su kristalais ir jų pritaikymu, energetinis apsivalymas ir pasikrovimas ugnimi prie laužo. Gegužės 19 dieną 12:00 planuojama keturių valandų mokama popietė kristalų erdvėje – meditacija su kristalais, trumpa paskaita „Meile gydau savo gyvenimą”, svečiai bus vaišinami žolynų arbatomis, galės pasivaikščioti po mišką, išsimaudyti sodybos vandens telkinyje.

Dar vienas „Atviros dienos kaime” dalyvis „TASTIK Svirpliai’, įsikūręs Marijampolėje. „TASTIK Svirpliai’ yra aktyviausia ir daugiausia dalyvių į edukacinius renginius pritraukianti svirplių perdirbimo ir gamybos įmonė, kuri nekantrauja pasidalinti per keletą metų sukaupta unikalia patirtimi – padiskutuoti, ką reiškia auginti svirplius, kodėl verta juos valgyti ir kaip tai puikiai su kasdieniais maisto produktais, kuriuos esame įpratę valgyti. Išgirsite svirpimą, pažinsite vabdžių elgseną, charakterius, pamatysite jų ypatumus, susipažindinsite su  svirplių gamybos procesu, o vėliau ir paragausite! Degustacinis meniu itin platus ir įvairus – nuo džiovintų svirplių, gardintų skirtingais prieskoniais, iki trapučių su užtepėlėmis, traškučių, baltyminių batonėlių. Ši edukacija trunka 2 valandas.

Dar vienas lankytinas objektas Marijampolėje yra rezidencija „Grįžulo ratai“, organizuojantis šeimos šventes, įmonių darbinius susitikimus, konferencijas ir seminarus. Čia nuolat veikia ne tik Sūduvos krašto, bet ir menininkų iš visos Lietuvos darbų parodos. Rezidencija „Grįžulo ratai“ keliaujantiems siūlo uždarą privačią teritoriją, paslaugų personalą, jaukią ir išpuoselėtą gamtos aplinką ir visis šiuolaikiškus patogumus kambariuose. Gegužės 17 ir 19 dienomis nuo 10:00 iki 20:00 lankytojai kviečiami nemokamai apžiūrėti parodas, kuriose galėsite susipažinti su fotomeninkės Domininkos Živelienės fotografijų paroda „Pro atkeltus vartus“, o lauko galerijoje su tautodailininko Miko Varakino medžio raižiniais „Mediniai rankraščiai“. Gegužės 17 dieną nuo 12:00 iki 15:00 lankytojai kviečiami į nemokamą edukacinį užsiėmimą „Geometrinė drožyba“, kurį ves prityręs drožėjas Sigitas Mockus ir supažindins su geometrine drožyba drožiant verpstes. Norintieji galės įsigyti medžio drožinių. Būtina išankstinė registracija. Gegužės 19 dieną nuo 12:00 iki 15:00 rezidencijoje bus siūlomas specialus pietų meniu iš trijų patiekalų „Sūduvių valgiai“. Virtuvės šefė Danguolė Aleknavičienė gamins ne tik šio krašto mėgiamus patiekalus, svečiai turės galimybę paragauti LRT kulinarijos laidoje „Samčių kovos“ gamintus buliakopusčius. Užsisakiusiems iš anksto bus taikoma nuolaida.

Tai tik keletas Suvalkijos regiono objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti! Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir programas rasite ČIA.

Kviečiame sekti mūsų renginį Facebook'e!

Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai
2024 / 05 / 30

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo surengtos jau aštuntą kartą iš eilės! Šiais metais, gegužės 17-19 dienomis, visi norintys praleisti nepamirštamą laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairias vietas visoje Lietuvoje.
Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas
2024 / 05 / 24

Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas

CORDIALIS projektas eina į pabaigą Visa CORDIALIS projekto metu parengta medžiaga yra paskelbta svetainėje www.cordialiserasmus.eu, kuria jau naudojasi dėstytojai, studentai, amatininkai, kultūros tarpininkai bei rodo puikius rezultatus.
Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsit...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.
Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija
2024 / 04 / 25

Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija

Gegužės 17 dieną prasidės jau aštuntus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, tad kviečiame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime! Lankytojams savo duris atvers Dzūkijos regiono įvairūs lankytini objektai – sodybos, dvarai, ūkiai, muziejai ir kvies aplankyti, pamatyti, pramogauti ir i&scar...
Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja LKTA Taryba
2024 / 04 / 23

Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio...

Praėjusią savaitę įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatytos 2023 metų LKTA veiklos ataskaita, LKTA finansinė ataskaita ir revizorės išvada. Taip pat buvo sprendžiami einamieji klausimai bei renkama nauja LKTA Taryba.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024
2024 / 04 / 22

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024 m. akcijos žemėlapis
2024 / 04 / 19

2024 m. akcijos žemėlapis

2024 metais akcijoje "Atviros dienos kaime" Lietuvoje dalyvauja beveik 100 ūkių ir sodybų, kurios pasiruošusios gegužės 17-19 dienomis priimti lankytojus! Kviečiame išsirinkti Jums įdomiausius pasiūlymus ir savaitgalį praleisti kaime!
Partneriai