(0)
2024 / 04 / 25

Atviros dienos kaime 2024 – Dzūkija

Gegužės 17 dieną prasidės jau aštuntus metus iš eilės organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, tad kviečiame praleisti įsimintiną savaitgalį kaime! Lankytojams savo duris atvers Dzūkijos regiono įvairūs lankytini objektai – sodybos, dvarai, ūkiai, muziejai ir kvies aplankyti, pamatyti, pramogauti ir išbandyti. Šiame straipsnyje pristatome lankytinų objektų dalyvius iš Dzūkijos regiono!

Naujas akcijos „Atviros dienos kaime” dalyvis – sodyba „Žiogeliai”, įsikūrusi Druskininkuose, šalia E11 Miško tako! Kviečia žygeivius, dviratininkus ir visus kitus, mėgstančius keliauti pėsčiomis, atkeliauti nuostabiais Dzūkijos miškais nuo Didžiasalio ar nuo Merkinės į „Žiogelių” namus pėsčiomis E11 Miško taku. Šį taką „Lonely Planet” pavadino ilgiausiu meditaciniu keliu Europoje. Miško tako žemėlapius ir nuorodas galima rasti: https://baltictrails.eu/lt/forest. Atvirų durų savaitgalio dienomis visus, atkeliavusius pėsčiomis, „Žiogeliai” vaišins naminiu keptu pyragu ir papasakos apie miškų aplink Žiogelius slepiamas įdomybes, ypatingą etnografinį Žiogelių kaimą, įsikūrusį Dzūkijos Nacionalinio Parko pakraštyje. Taip pat „Atviros dienos kaime” dienomis bus taikoma 20 proc. nuolaida nakvynei, tačiau rekomenduojama rezervuoti nakvynę iš anksto – tikimąsi didelio žygeivių srauto! Kulinarinių patirčių entuziastus sodybos šeimininkas Jakobas pakvies į sūrių kovas: dzūkiški rinktiniai sūriai prieš užsienietiškus. Kulinarinės edukacijos vyks kiekvieną akcijos dieną, visą dieną. O šeimininkė – tapytoja pakvies į naujai įrengtą studiją buvusiame sodybos garaže, kur bus galima susipažinti su jos darbais, o visiems apsilankiusiems bus suteikiama 10 eurų nuolaidą juvelyrinės emalės dirbtuvėms.

Keliaujantiems Alytuje, rekomenduojame užsukti į Nemuno kranto užeigą „Kazanas ant ratų”. Tai šeimos restoranėlis, kuris teikia netradicines išvykstamosios virtuvės paslaugas ir organizuoja baidarių išvykas. „Atviros dienos kaime” dienomis „Kazanas ant ratų” nekantrauja lankytojus supažindinti su plovo gamybos ypatumais, taip pat pritaikyti 10 proc. nuolaidą patiekalams ir pirtelei! Lankytojai kviečiami visas tris renginio dienas, nuo 10:00 iki 18:00.

O norintiems saldžių skanėstų, kviečiame apsilankyti kepyklėlėje „Mozza”, esančią Alytaus rajone. Ši kepyklėlė yra vienas iš naujų akcijos „Atviros dienos kaime” dalyvių, kurioje gausu nišinių kepinių, gaminamų iš ūkyje užaugintos ar gaunamos produkcijos. 

Naujieji mūsų dalyviai - Merkinės fabrikas - su Vytaru Radzevičiumi priešakyje! Jie lankytojų lauks gegužės 18 d. nuo 12 valandos, kuomet vyks „Pasaulio puodų” vasaros terasos atidarymo šventė bei vietos amatininkų ir maisto gamintojų mugė. Nuo 16 val. Vytaro Radzevičiaus lauko patiekalų degustacija „Pasaulio puodų“ vasaros terasoje. Būtina registracija. Tel. +370 605 35055. Nuo 21 val. Muziejų naktis Merkinėje. Nemokama naktinė ekskursija po seniausią pietų Lietuvos bažnyčią - Merkinės bažnyčią su istoriku, Merkinės krašto muziejaus direktoriumi dr. Žygimantu Buržinsku. Būtina registracija. Tel. +370 310 39136 arba el.paštu [email protected]

Gegužės 18-19 dienomis  Atvirų durų nealkoholinis kokteilis „Lūžęs irklas“ fabriko Kepsnių ceche. Slaptažodis Atviros dienos kaime dalyviams „Trys upės: Nemunas, Merkys, Stangė“. 

Tai tik keletas Dzūkijos regiono objektų, kuriuos rekomenduojame aplankyti! Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir programas rasite ČIA.

Kviečiame sekti mūsų renginį Facebook'e!

Projektui įgyvendinti skiriama iki 47 705,00 Eur (su PVM) dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 40 549,25 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 7 155,75 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai
2024 / 05 / 30

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo surengtos jau aštuntą kartą iš eilės! Šiais metais, gegužės 17-19 dienomis, visi norintys praleisti nepamirštamą laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairias vietas visoje Lietuvoje.
Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas
2024 / 05 / 24

Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas

CORDIALIS projektas eina į pabaigą Visa CORDIALIS projekto metu parengta medžiaga yra paskelbta svetainėje www.cordialiserasmus.eu, kuria jau naudojasi dėstytojai, studentai, amatininkai, kultūros tarpininkai bei rodo puikius rezultatus.
Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsit...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.
Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!
Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu išrinkta nauja LKTA Taryba
2024 / 04 / 23

Įvyko 2024 m. pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio...

Praėjusią savaitę įvyko pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas, kurio metu buvo pristatytos 2023 metų LKTA veiklos ataskaita, LKTA finansinė ataskaita ir revizorės išvada. Taip pat buvo sprendžiami einamieji klausimai bei renkama nauja LKTA Taryba.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024
2024 / 04 / 22

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas 2024

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.
2024 m. akcijos žemėlapis
2024 / 04 / 19

2024 m. akcijos žemėlapis

2024 metais akcijoje "Atviros dienos kaime" Lietuvoje dalyvauja beveik 100 ūkių ir sodybų, kurios pasiruošusios gegužės 17-19 dienomis priimti lankytojus! Kviečiame išsirinkti Jums įdomiausius pasiūlymus ir savaitgalį praleisti kaime!
Partneriai