Pirmąjį kilometrą Miško takas veda Nemuno pakrante, tada pasuka į kelią Kaunas–Jurbarkas (Nr. 141) ir pėsčiųjų bei dviračių taku tęsiasi iki Ringovės piliakalnio. Pasukus dešinėn į šiaurę, Miško takas kerta nedidelį miško masyvą (entomologinis gamtos draustinis vabzdžių apsaugai) ir tęsiasi keliu Nr. 1929. Po 2 km Miško takas suka į kairę ir vingiuoja per dirbamus laukus. Prieš Lazduonių kaimą jis kerta gilų Lazduonos upelio slėnį, 0,2 km tęsiasi keliu Nr. 1917 ir tada pasuka dešinėn į šiaurės vakarus, kol pasiekia gilų ir platų Dubysos slėnį. Dar 2 km Miško takas vinguriuoja kaimo keliuku Dubysos kairiajame krante, kuriame išsimėčiusios pavienės sodybos. Dubysos vanduo vasarą skaidrus, o srovė rami, ją sudrumsčia tik buvusio malūno užtvankos griuvėsiai. Galiausiai Miško takas pakyla stačiu Dubysos krantu ir pasiekia galutinį šios atkarpos tašką.
Praktinė informacija
Ilgis: 16 km
Laikas: 4 – 6 h
Pradžia: Vilkijos perkėla per Nemuną
Pabaiga: Padubysio kaimas prie Zalensų sodybos
Maršrutas: Vilkija – Lazduoniai – Padubysys
Kelio danga: Daugiausia žvyrkeliai, trumpame ruože – asfaltas (pėsčiųjų bei dviračių takas) ir takai su natūralia danga.
Sudėtingumas: Lengvas
Pavojingos vietos: Būkite atidūs, eidami kelkraščiu ir pereidami kelią Nr. 141!
Verta žinoti! Parduotuvių yra tik Vilkijos mieste.
Gamta
Sausose Nemuno pievose vasaros antroje pusėje auga daug paprastųjų bitkrėslių (Tanacetum vulgare). Tai daugiametis graižažiedžių šeimos augalas, gausiai žydintis geltonais žiedais, kurie maloniai kvepia. Augalo lapai ir šaknys yra nuodingos, tačiau šio augalo žiedai liaudies medicinoje naudojami kaip vaistas nuo kirmėlių, skrandžio ir žarnyno ligoms gydyti, padeda nuo galvos skausmo, reumato, sumažina patinimus, taip pat padeda nuo epilepsijos, ramina. Bitkrėslę kaip gydomąjį augalą reikia naudoti atidžiai. Apsinuodijus gali skaudėti pilvą, šis augalas gali sukelti vėmimą ir viduriavimą, o sunkesniais atvejais pažeidžia centrinę nervų sistemą. Tada reikėtų kreiptis į gydytoją pagalbos.
Už Lazduonių kaimo, apsuptas mišraus miško, teka Palazduonio šaltinis arba tiksliau 9 šaltinėliai, sutekantys į vieną. Virš stipriausios srovės įrengtas šulinys. Šalia versmės stovi mūrinė koplytėlė su Kristaus ir Marijos statulomis. Šaltinio vanduo beskonis, bekvapis, skaidrus, šaltas (temperatūra – 9,2–9,3° C). Vandenyje ištirpusio deguonies koncentracija – 4,6 mg/l, vanduo silpnai šarminis (pH = 7,56). Tikima, kad šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių.
Turizmo informacija:
- Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r.; Tel: +370 37548118; Tinklapis: www.kaunorajonas.lt;
Daugiau informacijos apie maršrutą (apgyvendinimo vietos, maitinimas, parduotuvės, žemėlapis, GPX koordinatės) - https://baltictrails.eu/lt/forest/day/144