(0)

Muziejai Švenčionių rajone

Nalšios muziejus

Švenčionių kraštotyros muziejus įkurtas 1945 m. vasario mėnesį. Muziejaus fondus sudarė mokykloje naudotos mokymo priemonės, mineralų kolekcija, akmeniniai kirvukai, monetų ir banknotų kolekcija. Nalšios pavadinimas atspindi seną dvasinės kultūros vertybių perimamumą, juo labiau, kad šio krašto etnokultūra ir etnografija savita, autentiška. Nalšios muziejuje sukaupta daugiau kaip 52 000 archeologijos, gamtos, istorijos ir etnografijos eksponatų.

Bruknynės vandens malūnas

Šis malūnas stovi Kaltanėnų seniūnijos, Bruknynės ( Borovkos ) kaimo šiaurės vakarinėje dalyje, Šventos upės dešiniajame krante, lygiagrečiai su upe. Malūno rytinėje pusėje yra užtvanka su mediniu tiltu per upę. Šis malūnas veikė nuo 1827 metų. Dabar nenaudojamas. Iki šių dienų malūne išlikę 2 mediniai krumpliaračiai. Malūno savininkas yra privatus asmuo. 

Strūnaičio vandens malūnas

Naujo Strūnaičio kaime esančio vandens malūno, dviejų aukštų su aukšta pastoge ir savita langų puošyba, pastatas yra romantizmo stiliaus. Šis malūnas yra kaimo šiaurinėje dalyje, Meros šiauriniame krante. Malūnas, pastatytas apie 1847 m., priklausė Strūnaičio dvarui, kurį valdė Konstantinas Maslovskis. Dabar jis priklauso kaimo bendruomenei.

Partneriai