(0)

Vinco Kudirkos muziejus

Vinco Kudirkos muziejus
Vinco Kudirkos muziejus
Vinco Kudirkos muziejus
Vinco Kudirkos muziejus

Akcijos „Atviros dienos kaime" dalyvis!

Muziejus pristato Lietuvos himno autoriaus - Vinco Kudirkos asmenybę ir XIX a. antros pusės tautinio judėjimo veikėjų – varpininkų – epocha.

Akcijos pasiūlymas

Rugsėjo 9-11 d. 12 val. lankytojai kviečiami leistis į pažinimo nuotykį po Kudirkos Naumiestį ir aplankyti įdomiausias miesto istoriją pasakojančias vietas – Vinco Kudirkos paminklą, Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčią, šiandien niekur nevedantį tiltą per Širvintos upę, liaudies meistro skulptoriaus Prano Sederevičiaus įamžintus Vytautą Didįjį bei lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną. Šioje ekskursijoje paaiškės ir tai, kaip Kudirkos Naumiestis susijęs su šilkverpiais ir kontrabanda. Ekskursija nemokama.

Būtina išankstinė registracija: el. paštu [email protected] arba telefonu +370 345 57451.


Apsistoję vienoje iš kaimo turizmo sodybų Šakių rajone aplankykite Vinco Kudirkos muziejų. Vinco Kudirkos muziejaus ekspozicija supažindina su Lietuvos himno autoriumi Vincu Kudirka ir miesteliu, kuriame jis praleido paskutiniuosius savo gyvenimo metus.

Čia išvysite eksponatus, susijusius su V. Kudirkos asmenybe: pianiną, kuriuo skambindavo gyvendamas draugų namuose Varšuvoje; jo leisto laikraščio „Varpas“ originalą; V. Kudirkos literatūrinių vertimų – Georgeʼo Gordono Byrono „Kaino“, Friedricho Schillerio „Viliaus Telio“ – rankraščius. Interaktyviuose terminaluose galėsite pavartyti varpininkų leistus leidinius „Varpą“, „Ūkininką“ ir pamatyti draudžiamų knygų slėptuvę, autentiškus knygnešių daiktus ir XIX a. pabaigos tradicinį šiaurės suvalkiečių (zanavykų) tautinį kostiumą.

Partneriai