(0)

Bitininkystės muziejus

Bitininkystės muziejus
Bitininkystės muziejus
Bitininkystės muziejus
Bitininkystės muziejus

Bitininkystės muziejus įkūrėjo B. Kazlo sumanymas skulptūromis ir erdviniais objektais etnokultūrinėje plotmėje pristatyti bičių ir bitininkystės pasaulį yra unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir pasauliniame kontekste.

Išskirtinumą lemia galimybės – trys viename! Unikali gamta ir jos daug, vienuolika edukacinių programų susijusių su bitininkystę ir bičių produktais, nauja interaktyvi ekspozicija 5 pastatuose su 4 ha. teritorija pritaikyta aktyviam poilsiui ir bendravimui.

Apie bites, žmones, augalus, medų ir kitus stebuklus daug ką sužinosite peržengę muziejaus vartus. Kviečiame pažinti ir pajausti, pamatyti ir išgirsti, pažaisti ir pailsėti. Patirti vienovę su tuo, kas supa, žydi, dūzgia, kas daro gyvenimą saldų, pilną gyvybės.

Vaikščiodami po muziejų jūs pateksite į įvairias erdves ir jose patirsite vis ką nors naujo.

P.S. Įžengę pro muziejaus vartus paleiskite protą atostogauti ir leiskite bitininkystės pasauliui jus įtraukti. Įsitraukus atsivers nepakartojama pažintis – per edukacinių programų patyriminę veiklą, per gamtos ir bičių produktų kvapų terapiją hamakuose, per istorines žinias apie bitininkavimą, per bičiulišką bendravimą muziejaus pavėsinėse.

Ekspozicija interaktyvi, pritaikyta individualiam lankymui. Joje ne tik senieji eksponatai bet ir gausu autentiškos filmuotos medžiagos su angliškais subtitrais. Tiems kas nori daug sužinoti ir labiau mėgsta klausytis negu skaityti - siūlome audiogidus.

Kviečiame ir kitakalbius - visa ekspozicijoje pateikta informacija prieinama ir anglų, vokiečių bei rusų kalbomis. Šiemet muziejuje įsikūrė septynios naujos interaktyvios skulptūros pasakojančios bitininkystės istorijas. Skulptūras kūrė žymūs skulptoriai iš skirtingų Lietuvos regionų.

Duris atvėrė kavinukė "Bitutė" su puikiausio midaus skoniais. Pažintinio turizmo, švietimo požiūriu šis Aukštaitijos nacionalinio parko objektas atlieka labai svarbų vaidmenį – čia lankytojai supažindinami su bitininkyste, jos raida Lietuvoje, jos savitumais, su bičių gyvenimu, jų vieta ekosistemoje, bičių ekologija.

Dėmesio! Muziejuje gyvena bitės - įspėjimas tiems kurie yra alergiški bičių nuodams! 

Partneriai