Paveldo sodas:
Parkas yra Biržuvėnų dvaro sodybos pagrindinėje dalyje, ponų namo prieigose. Parkui įkurti panaudotas Virvytės upės slėnio ir prieslėnio reljefas, parko tvenkiniams – upės senvagė. Centrinei jo daliai būdingi reguliaraus, o likusiai – peizažinio planavimo bruožai. Parteryje priešais rūmus stovi antikinio stiliaus skulptūra, o vakariniame pakraštyje – medinė altana. Parke vyrauja vietinės medžių rūšys. Iš introdukuotų želdinių auga europiniai maumedžiai, trakinis klevas, vakarinės tujos. Išsiskiria upės pakrantėje auganti ąžuolų grupė bei centrinėje parko dalyje esanti mažalapių liepų alėja, vedanti iki tvenkinio rūmų kryptimi.
Kultūrinis objektas:
Poilsiaudami Telšių rajone nuvykite į Biržuvėnų dvarą, kuris šaltiniuose yra minimas nuo XIV a. Dvarininkų Gorskių giminei valdant šį dvarą, XVIII–XX a. pr. pastatyti dvaro sodyba ir jos rūmai, pagalbiniai gyvenamieji ir ūkiniai pastatai. Čia taip pat galima pamatyti vandens malūną prie užtvenktos Virvyčio upės, kartono fabriką bei lentpjūvę. Biržuvėnų dvarą supančiame parke savo grožiu išsiskiria upės pakrantėje augantys ąžuolai ir link rūmų vedanti liepų alėja. Lankytojus dvaras pasitinka antikos stiliaus skulptūra.
1990 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę Biržuvėnų dvare įsikūrė etnografinis muziejus. 2004 m. įvykęs gaisras pasiglemžė glazūruotą XVIII a. krosnį ir židinį, kuriame buvo Gorskių ir Vainų giminių herbai. Palubėse buvo rasti užslėpti dvaro albumai ir archyvas iš XVI–XIX a. 2005 m. dvare apsilankiusi paskutinioji gyva Gorskių atžala Janina Gorskytė padėjo surasti dvare esantį lobį pagal brolio nubraižytą žemėlapį. Buvo rasta net 300 porceliano indų ir 4 buteliai vyno. Biržuvėnų dvaro lankytojai bei svečiai taip pat kviečiami į lobio paieškas.
Nuotraukos šaltinis © Biržuvėnų dvaro sodyba