(0)

Turizmas Švenčionių rajone,kaimo turizmo sodybos Švenčionių rajone

Švenčionių rajono teritorija driekiasi šiaurės rytų Lietuvos pasieniu su Baltarusija: nuo Adutiškio miškų - šiaurės rytiniame kampe iki Neries kilpų - pietvakariuose. Šiauriniame pakraštyje yra kaimyniniai Ignalinos ir Utenos rajonai, vakaruose - Molėtų, pietvakariuose - Vilniaus. Rajono plotas - 1692 kvadratinių kilometrų.

Lankytinos vietos Švenčionių rajone:

  • Bruknynės vandens malūnas
  • Labanoro bažnyčia Kačėniškės piliakalnis
  • Labanoro bažnyčia
  • Šv. Trejybės stačiatikių cerkvė
  • Regykla prie Staškinės ežero

Kaimo turizmo ištakos Švenčionių rajone siekia septintą – aštuntą dešimtmetį, kuomet ši veikla buvo daugiau vadinama ne kaimo turizmu, o privataus apgyvendinimo sektoriaus poilsiautojams teikiamomis nuomos paslaugomis. Iki pat 1989 m. Švenčionių krašto kaimuose ir sodybose ilsėdavosi turistai iš Leningrado ir Maskvos. Šiuo metu Švenčionių rajone galima rasti nuostabių kaimo turizmo sodybų, kuriose galima puikiai praleisti savo laisvalaikį.

Sodybos Švenčionių rajone
Birutės ir Kęstučio Tarvydų sodyba
Sodybos komforto lygis
Sodybos komforto lygis
Juo žymimos kaimo turizmo sodybų kvalifikacinės (komforto) kategorijos. Jas savo nariams, teikiantiems poilsio kaime ir kaimo turizmo paslaugas, suteikia Asociacijos taryba, įvertinusi sodybos įrengimo ir poilsio kaime paslaugų teikimo lygį. Visos Asociacijos narių sodybos skirstomos į 5 kategorijas suteikiant joms vieno, dviejų, trijų, keturių ir penkių gandrų ženklus. Šios komforto kategorijos nustatomos pagal Asociacijos tarybos patvirtintus klasifikavimo reikalavimus.
Miegamų vietų: 60
Partneriai