„Karpiniai“

Dailieji amatai

Tautodailininkė-meno kūrėja kilusi iš Trakų. Jos hobis – karpiniai, kurie suteikia didelį džiaugsmą ir dvasios ramybę. Visi kūriniai yra originalūs bei vienetiniai. Kurdama meistrė įdeda savo mintis bei širdies šilumą, todėl atiduodama darbelį naujajai šeimininkei, kartu perduoda dalį savo širdies šilumos. Amatininkė nuolatos dalyvauja parodose, veda seminarus, kur moko karpinių atlikimo technologijų. Taip pat ji pasiryžusi dalintis savo žiniomis, perduoti istorinius faktus ir edukuoti žmones.

Edukacinės programos tikslas

Skatinti įvairaus amžiaus žmones domėtis tradiciniu lietuvišku amatu – karpiniais. Amatininkė laukia ir įgudusių dalyvių, ir naujokų, kuriems karpiniai yra naujiena.

Veiklos: Edukacijos metu susipažinsite su karpinių istorija (trumpai). Amatininkė parodys ir pakomentuos darbo įrankius, popierių. Prieš vedant užsiėmimus ji tariasi, ko žmonės norės išmokti – ar tai dekoracijų (Kalėdoms, Velykoms), ar atvirukų, ar užuolaidėlių karpymo. Į tai atsižvelgdama, amatininkė paruoš visas medžiagas (žirklutes, peiliukus ir pan.). Meistrė parodys, nuo ko pradedami karpiniai. Kiekvienas pasigaminsite savo darbelį su jos patarimais ir pagalba. Kai darbai bus užbaigti, visi kartu juos aptarsite, pasidžiaugsite, nufotografuosite. Amatininkė edukacijos metu pasitelkia vaizdinę medžiagą.

Edukacijos trukmė: 1,5 val.

Dalyvių skaičius: 10 – 15 asmenų.

Vieta: Jūsų sutartoje su amatininku vietoje.

Sezoniškumas: visus metus.

Kalbos: Lietuviu, rusų.

Būtina išankstinė registracija!

Karpymo amato sertifikato Nr. 00027, data 2013-07-26.

Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo