(0)

Orai Lietuvoje

ORAI LIETUVOJE

Lietuva yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje su vidutinio šiltumo vasaromis bei vidutinio šaltumo žiemomis. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra apie 17 °C, žiemą – apie -5 °C. Lietuvoje būna labai karštų vasarų, kai oras sušyla iki 35 °C ir labai šaltų žiemų, kai oras atšąla iki -25 °C, o naktimis – iki -30 °C.

Aukščiausia oro temperatūra Lietuvoje buvo užfiksuota +37,5°, o žemiausia temperatūra - -42,9°C Utenoje.

Source: wikipedia.com

 

Jeigu norite sužinoti, kokie orai dabar vyrauja Lietuvoje, apsilankykite svetainėje: https://www.gismeteo.lt/catalog/lithuania/

 

Sezoniškumas

Lietuva pasižymi savo sezoniškumu, čia kiekvienas metų laikas yra jaučiamas, matomas bei girdimas. Tad keliaujant yra svarbu atsižvelgti ir į esamą sezoną, pasirinkti veiklas, kurios tiktų vasaros, pavasario, rudens ar žiemos laikotarpiu.

Vasara

Vasara Lietuvoje yra šilčiausias metų laikas. Vidutinė paros temperatūra liepos mėnesį siekia apie 17 °C, vidutiniškai oro temperatūra dienomis pakyla iki 23 °C. Kai vyksta oro pernašos iš tropinių platumų (anticiklonai), temperatūra sušyla iki 30 °C ir daugiau. Vyrauja giedri orai.

Pasigrožėkime vasariška Lietuva: 

Pavasaris

Pavasarį, iškrenta mažiausiai kritulių – apie 30 mm. Daugiausiai – kovo mėnesį, kai vyrauja labiau šaltajam metų laikui būdingi orai. Balandžio mėnesio pradžioje kritulių sumažėja, vidutinė aukščiausia oro temperatūra siekia apie 10 °C, o mėnesio pabaigoje sušyla iki 15-20 °C. Gegužė – paprastai sausiausias metų mėnesis. Įsivyrauja daugiausia giedri orai. Oro temperatūra pakyla iki 22 °C, kartais iki 28-30 °C.

Pasigrožėkime pavasariška Lietuva:

Ruduo

Oro temperatūra rugsėjo pradžioje dar pakyla iki 20 °C, tačiau įsibėgėjant rudeniui Lietuvoje oras po truputį vėsta. Vis dažniau būna apsiniaukę, vis ilgiau nesmarkiai lyja ar krenta dulksna. Spalį ir lapkritį oro temperatūra – apie 10 °C, dažni lietūs. Lapkritį neretai lietų pakeičia šlapdriba, sniegas. Dažnai susidaro nepastovi sniego danga.

Pasigrožėkime rudeniška Lietuva:

Žiema

Žiema Lietuvoje būna šalta ir permaininga. Dažni Atlanto ciklonai, kurie neretai atneša atodrėkį, vyrauja sniegas, šlapdriba ir lietus. Kartais nusistovi anticiklonas - įsivyrauja šaltesni orai su neigiama temperatūra, daugiau pragiedrulių ir mažesniu kritulių kiekiu.Vidutinė daugiametė žiemos temperatūra Lietuvoje yra -5 °C. Pajūrio regionuose (Klaipėda, Palanga, Neringa, Šilutė) dėl jūros poveikio vyrauja vidutiniškai šiltesni orai (vidutinė daugiametė temperatūra yra -2 °C).

Pasigrožėkime žiemiška Lietuva:

Partneriai