(0)
2019 / 07 / 14

Zarasų lankytinos vietos, kurios sužavės kiekvieną

Zarasai - vienas iš ežeringiausių Lietuvos miestų, kuriame gausu nuostabaus grožio gamtos kampelių, ramybės. Nors šis kraštas daugeliui atrodo tolimas, bet ypač vasaromis turistų Zarasuose tikrai netrūksta.

Pateikiame TOP 5 vietas, kurias privalu aplankyti šiame mieste:

  • Zarasų apžvalgos ratas - tai išskirtinės formos ir analogų Lietuvoje neturintis ratas, nuo kurio atsiveria apylinkių ir ežero panorama. Nusileidus nuo apžvalgos rato, galėsite pasivaikščioti ežero pakrante, kurioje rasite valčių nuomos punktą, fontaną ir pradėtą kurti skulptūrų parką. Vien dėl šios vietos verta Zarasus įtraukti į savo kelionės maršrutą!
  • Tiltiškių vandens malūnas yra laikomas  Zarasų energetikos muziejumi, kuris iškilo 1936 m. Tiltiškių vandens malūno išorė ir vidus supažindina su energetikos įrenginiais, kurie atspindi Zarasų ir visos Lietuvos energetikos raidą. Čia taip pat rasite ekspoziciją, kuri susideda iš namų apyvokos, buities, ūkio reikmenų, kalvystės dirbinių bei papuošalų.
  • Gražutės regioninis parkas - tai parkas, kuris garsėja Antalieptės mariomis. Parke gausu augalijos ir gyvūnijos įvairovės, kuri beveik nepaleista žmogaus. Čia stovi didžiausia Lietuvoje 72 m aukštį siekianti Salako bažnyčia,  kuri pastatyta iš tašytų lauko akmenų, veikia "Jūrų muziejus".
  • Šlyninkos vandens malūnas - 300 metų iki šių dienų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami miltai, kruopos, sėlenos, iš kurių, šalia malūno esančiuose amatų namuose, kepami įvairūs kepiniai. Juos ragaudami galėsite pasivaišinti žolelių arbata.
  • Stelmužės dvarvietės parkas įkurtas XVIII a. vid, dvaro parko kalvos papėdėje galima rasti Laimės šulinį, pasivaikščioti ąžuoliuku alėja. Čia stovi storiausias ir seniausias Lietuvoje bei vienas seniausių ąžuolų Europoje - Stelmužės ąžuolas, kurio amžius yra 1500-2000 metų, o aukštis 23m.
Zarasų apžvalgos ratas
Nuotrauka © turistopasaulis.lt

 

Tiltiškių vandens malūnas
Nuotrauka © A. Navickas

 

Gražutės regioninis parkas
Nuotrauka © www.grazute.lt

 

Šlyninkos vandens malūnas
Nuotrauka © visitzarasai.lt

 

Stelmužės dvarvietės parkas

 

Zarasai
Nuotrauka © WeloveLithuania.com

 

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar nesame pasiklydę Europoje?”
2019 / 11 / 11

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar...

2019 m. kaimo turizmo baigiamasis renginys vyks lapkričio 21 d. Kaune. Mūsų laukia be galo įdomi diena, kurios metu kalbėsime apie gastronominį turizmą ir lietuviškus skonius atrasime iš naujo!
Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai
2019 / 10 / 28

Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai

Šių metų sezono atidarymo šventėje paskelbėme Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą. Pradžioje norinčių dalyvauti buvo nedaug, tačiau bendromis pastangomis kartu su Etninės kultūros globos taryba surinkome 14 dalyvių. Spalio 21 d. įvyko konkurso tarybos posėdis, kuriame po ilgų diskusijų buvo išrinkti konkurso laurea...
Gražiausi Kauno gamtos kampeliai
2019 / 09 / 02

Gražiausi Kauno gamtos kampeliai

Atėjus rudeniui taip norisi praleisti kuo daugiau laiko gryname ore besidžiaugiant paskutinėmis šiltomis dienomis. Neretai ieškome vietų gamtoje, kur būtų galima pasėdėti, pasigrožėti, išgerti puodelį kavos ar užkąsti.
Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Birštone – vasaros hitas
2019 / 08 / 26

Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Birštone – vasaros hitas

Įspūdingo vaizdo Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūręs aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas yra atviras lankytojams nuo šių metų liepos 12 dienos. Bokšto aukštis yra 45 m, tačiau skaičiuojant su kalnagūbriu ant kurio iškilo bokštas, lankytojai atsidurs 92 m virš jūros lygio.
Ką veikti Saulės mieste? Top 5 Šiaulių lankytinos vietos
2019 / 08 / 22

Ką veikti Saulės mieste? Top 5 Šiaulių lankytinos vietos

Šiauliai – ketvirtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Nors šis kraštas iš turistų susilaukia mažiau dėmesio nei kiti Lietuvos didmiesčiai, tačiau ir čia tikrai yra ką pamatyti. Dalinamės su Jumis populiariausiomis Šiaulių lankytinomis vietomis:
Paskutinės vasaros savaitės – kaip turiningai praleisti laisvalaikį?
2019 / 08 / 19

Paskutinės vasaros savaitės – kaip turiningai praleisti laisvalaikį?

Artėjant rudens sezonui, norisi ypač turiningai praleisti paskutines vasaros dienas. Siūlome vasarą išlydėti aktyviai, išbandyti neįprastas aktyvias pramogas, kad šaltuoju metų laiku turėtumėte smagių prisiminimų, kurie sušildys.
Paskutinę vasaros dieną užkurkime vienybės laužą!
2019 / 08 / 14

Paskutinę vasaros dieną užkurkime vienybės laužą!

Uždekime simbolinius Baltijos jūros šalių draugystės laužus, tegul Baltijos pajūryje sužiba mūsų vienybės šviesa!  
Vilnius – turistų mėgiamas ne tik dėl naktinio gyvenimo kultūros
2019 / 08 / 07

Vilnius – turistų mėgiamas ne tik dėl naktinio gyvenimo kultūros

Ne paslaptis, kad Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas, todėl daugelis čia vyksta ne poilsiauti, o ieškoti pramogų. Gatvių šurmulys, naktinis gyvenimas – šis vaizdinys neprimena ramaus, atpalaiduojančio poilsio. Tačiau su tuo susidursite atvykę tik į Vilniaus miesto centrą, o norint ras...
Dailiausios Lietuvos kaimo merginos konkursas
2019 / 08 / 05

Dailiausios Lietuvos kaimo merginos konkursas

Naujos kartos trąšų tiekėja „Timac Agro Lietuva“ ir agroverslo naujienų portalas „Agroeta.lt“ paskelbė socialinį projektą – „MIS Timac Agro – Agroeta.lt“ rinkimus. Šiais rinkimais siekiama parodyti, kad sodžiuje yra gražaus jaunimo, kuris turi daug talentų, myli ir puošia savo ...
Kelionė po Suvalkiją. Kokių lietuviškų patiekalų paragauti?
2019 / 07 / 23

Kelionė po Suvalkiją. Kokių lietuviškų patiekalų paragauti?

Lietuvių liaudis nuo seno garsėja lietuviškais patiekalais, kurie jau užima garbingą vietą išlikusiose lietuvių tradicijose. Daugybė tradicinių patiekalų yra būdingi tam tikram Lietuvos regionui, todėl ne visur paskanausite norimais patiekalais. Kad palengvintume paiešką, pateikiame lietuviškus patiekalus, kuriuos der...