(0)
2019 / 07 / 14

Zarasų lankytinos vietos, kurios sužavės kiekvieną

Zarasai - vienas iš ežeringiausių Lietuvos miestų, kuriame gausu nuostabaus grožio gamtos kampelių, ramybės. Nors šis kraštas daugeliui atrodo tolimas, bet ypač vasaromis turistų Zarasuose tikrai netrūksta.

Pateikiame TOP 5 vietas, kurias privalu aplankyti šiame mieste:

  • Zarasų apžvalgos ratas - tai išskirtinės formos ir analogų Lietuvoje neturintis ratas, nuo kurio atsiveria apylinkių ir ežero panorama. Nusileidus nuo apžvalgos rato, galėsite pasivaikščioti ežero pakrante, kurioje rasite valčių nuomos punktą, fontaną ir pradėtą kurti skulptūrų parką. Vien dėl šios vietos verta Zarasus įtraukti į savo kelionės maršrutą!
  • Tiltiškių vandens malūnas yra laikomas  Zarasų energetikos muziejumi, kuris iškilo 1936 m. Tiltiškių vandens malūno išorė ir vidus supažindina su energetikos įrenginiais, kurie atspindi Zarasų ir visos Lietuvos energetikos raidą. Čia taip pat rasite ekspoziciją, kuri susideda iš namų apyvokos, buities, ūkio reikmenų, kalvystės dirbinių bei papuošalų.
  • Gražutės regioninis parkas - tai parkas, kuris garsėja Antalieptės mariomis. Parke gausu augalijos ir gyvūnijos įvairovės, kuri beveik nepaleista žmogaus. Čia stovi didžiausia Lietuvoje 72 m aukštį siekianti Salako bažnyčia,  kuri pastatyta iš tašytų lauko akmenų, veikia "Jūrų muziejus".
  • Šlyninkos vandens malūnas - 300 metų iki šių dienų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. Čia gaminami miltai, kruopos, sėlenos, iš kurių, šalia malūno esančiuose amatų namuose, kepami įvairūs kepiniai. Juos ragaudami galėsite pasivaišinti žolelių arbata.
  • Stelmužės dvarvietės parkas įkurtas XVIII a. vid, dvaro parko kalvos papėdėje galima rasti Laimės šulinį, pasivaikščioti ąžuoliuku alėja. Čia stovi storiausias ir seniausias Lietuvoje bei vienas seniausių ąžuolų Europoje - Stelmužės ąžuolas, kurio amžius yra 1500-2000 metų, o aukštis 23m.
Zarasų apžvalgos ratas
Nuotrauka © turistopasaulis.lt

 

Tiltiškių vandens malūnas
Nuotrauka © A. Navickas

 

Gražutės regioninis parkas
Nuotrauka © www.grazute.lt

 

Šlyninkos vandens malūnas
Nuotrauka © visitzarasai.lt

 

Stelmužės dvarvietės parkas

 

Zarasai
Nuotrauka © WeloveLithuania.com

 

Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai
2020 / 03 / 04

Pasveikinti konkurso „Krašto auksas“ nugalėtojai

Baigėsi Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos inicijuotas konkursas „Krašto auksas“, surengtas siekiant didinti 2014–2020 m. Lietuvos kaimo plėtros programos žinomumą, viešinti programos įgyvendinimo gerąją patirtį bei pasiektus rezultatus, skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose, vieš...
2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas
2020 / 03 / 02

2020 m. kovo 10 d. - pakartotinis visuotinis LKTA narių susirinkimas

Registracija nuo 10:00 val. Susirinkimo pradžia - 11:00 val.
Partneriai