(0)
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.

Šiomis dienomis vis daugiau medikų dėl turėtų kontaktų su susirgusiais COVID -19 prireikia saviizoliuotis 14 dienų. Medikai susiduria su dideliu stresu dėl savo ir savo šeimos sveikatos, o dažnas net neturi vietos, kur galėtų saugiai išbūti atskirai nuo šeimos ir artimųjų. Gandro ženklu pažymėtos sodybos visoje Lietuvoje pasiruošusios priimti medikus saviizoliacijai be jokio mokesčio. Nuošaliose vietovėse, prie upių, ežerų ir miškuose įsikūrusios kaimo turizmo sodybos, svečius priimančios atskiruose nameliuose dėl minimalaus kontakto su kitais žmonėmis ypač gerai tinka saviizoliacijai ir atokvėpiui.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijai priklausančios sodybos yra patikimos ir socialiai atsakingos, sodybų komforto sąlygos yra patikrintos ir įvertintos suteikiant joms kvalifikacinę kategoriją, kuri žymima gandro ženklu. Asociacija teikia sodyboms rekomendacijas ir pagalbą kaip dirbti karantino sąlygomis. Sodybos aktyviai ginkluojasi apsaugos ir dezinfekcijos priemonėmis, koreguoja įsiregistravimo ir išsiregistravimo procedūras bei svečių judėjimo sodybos viduje ir teritorijoje galimybes siekiant kaip galima labiau apriboti fizinio kontakto tikimybę. Sudaromos sąlygos daugiau laiko leisti lauke, miške, perstatomi lauko baldai, rekomenduojami pasivaikščiojimo maršrutai.

„Kaimo turizmo situacija šiandien tikrai prasta, atšaukinėjamos išankstinės rezervacijos, sodybos nebegali priimti žmonių grupių, organizuoti renginių. Sodybos negauna pajamų, o tai ypač sudėtinga pavasarį, kai žiemos sezono išgyvenimui visi rezervai jau praktiškai išnaudoti. Tačiau mes suprantame, kad dabar yra tas laikas, kai kiekvienas turi prisidėti tuo, kuo gali. Mes turime šiuo metu laisvas sodybas ir esame pasiruošę priimti medikus, kuriems tenka saviizoliuotis dėl turėtų kontaktų su sergančiaisiais. Tai mūsų pilietinė pareiga.“ – kalbėjo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė dr. Agnė Vaitkuvienė.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija vienija sodybas visoje Lietuvoje, todėl kviečiame medikus, kurie neturi galimybių saviizoliuotis atskirai nuo šeimos, kreiptis į mus tel. +370 635 57154 arba el. paštu: [email protected] ir mes padėsime susisiekti su jus galėsiančia priimti sodyba. Gandro ženklu pažymėtose kaimo turizmo sodybose būsite saugūs, atgausite jėgas ir galėsite vėl stoti į kovą su virusu.

Įvyko XIII-ias kaimo turizmo sezono uždarymas
2020 / 10 / 19

Įvyko XIII-ias kaimo turizmo sezono uždarymas

Spalio 15 d. Širvintų rajone, Kernavėje LKTA nariai uždarė XXIII-iąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.
"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai
2020 / 09 / 22

"Atviros dienos kaime 2020" rezultatai

Šiais metais, kaip visada, akciją buvo planuojama organizuoti gegužės mėnesį. Buvome surinkę kaip niekad daug dalyvių (100), kurie norėjo atverti savo duris lankytojams. Tačiau dėl COVID renginį teko nukelti ir jis įvyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Prie rudeninės akcijos prisijungė 81 dalyvis: 31 kaimo turizmo sodyba, 13 ūkių, 8 muziejai,...
Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?
2020 / 09 / 11

Ar ūkininkai gali ir nori dirbti su verslo sektoriumi?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija jau trečius metus vykdo Interreg programos projektą  Baltic Sea food. Šiame projekte mūsų misija yra skatinti vietinių produktų vartojimą ir gerinti visų šios grandies dalyvių kompetencijas. Grandinės dalyviai yra ūkininkai, smulkūs vietiniai maisto gamintojai, Horeca sektorius, kaimo turizmo ...
Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą
2020 / 09 / 07

Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą

Europos socialinis fondas Pranešimas spaudai 2020-09-07, Kaunas Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą Lietuvos kaimo turizmo Asociacija įgyvendina projektą Kompetencijų ugdymas per darbuotojų mokymą. Projektas įgyvendinamas pagal 2014−2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto &b...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“
2020 / 08 / 20

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime“

Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Virš 20 žurnalistų, kelionių organizatorių, nuomonės formuotojų bei fotografų aplankė 5 išskirtinius objektus Vilniaus, Molėtų bei Anykščių rajonuose.
Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu
2020 / 07 / 23

Maisto produktų fotografavimas mobiliu telefonu

Liepos viduryje vykę mokymai su profesionalia fotografe Akvile Razauskiene buvo skirti ūkininkams, kurie nori patobulinti savo įgūdžius rinkodarinėje srityje.
Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos
2020 / 06 / 09

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos

Kaip visuomet, akcija "Atviros dienos kaime" turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginį turėjome nukelti vėlesniam laikui. Informuojame, kad jau patvirtinome naujas datas! Renginys vyks šių metų RUGSĖJO 4-6 d.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti
2020 / 06 / 01

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija jau antrus metus kviečia kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Partneriai