(0)
2023 / 04 / 27

Įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“

Balandžio 25 d. Klaipėdos rajone įvyko konferencija „Vietinis maistas - pridėtinė vertė kaimo turizmo versle“. Kartu LKTA nariai aidarė XXVI-ąjį kaimo turizmo sezoną Lietuvoje.

Kaimo turizmo sodybose dažniausiai lankosi vietiniai keliautojai, tik mažas procentas turistų sudaro užsieniečiai. Vietinio maisto vartojimo kultūra atsiranda iš žinojimo, kas yra vietinis produktas, kodėl jis naudingas ir galimybės rinktis kuo daugiau vietinių produktų bei patiekalų. Kaimo turizmo sodybos yra puiki terpė auginti vietinį maistą atpažįstančius vartotojus. Bus poreikis, atsiras ir didesnė pasiūla. Keliautojai ragaudami vietinį maistą sužino kulinarines tradicijas, papročius, pagilina žinias ir praturtina savo patirtį. Lietuvos gastronominis potencialas yra didžiulis, belieka tik kiekvienam maisto gamintojui atrasti tinkamus receptus, atsižvelgiant į ingredientų lokalumą ir sezoniškumą. Genialumas slypi paprastume! Tad apie tai konferencijos metu ir norėjome kalbėti su LKTA nariais, kaimo turizmo verslininkais.

Konferenciją pradėjome su Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės bei sodybos „Župė“ savininko Žydrūno Daugėlos sveikinimo žodžiais.

Pagrindinis renginio lektorius šefas, „Kazanas ant ratų“ direktorius Darius Glušauskas kalbėjo apie Lietuvos gastronominį turizmą, pasidalino savo žiniomis ir patirtimi bei skaitė pranešimą "Vietinis maistas - viena svarbiausių sudėtinių dalių". Savo įžvalgomis pasidalino ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, kuri mums papasakojo apie "Gastronominio turizmo sektoriaus bendradarbiavimo galimybės" ir pristatė naują turizmo informacijos centro leidinį „Kulinarinės kelionės po Klaipėdos rajoną. Didžioji ir Mažoji Lietuva“.

Po pranešimų diskutavome apie vietinio maisto gamintojų naujus produktus ir paslaugas. Smagios diskusijos buvo tik įžanga į mūsų tolesnę gastronominę kelionę - praktinį seminarą „Maisto gaminimas kaimo turizmo sodyboje". Virtuvės šefas dalyviams pristatė naują požiūrį į sezoninę virtuvę ir pasiūlė netikėtus produktų derinius. Renginio metu dalyviai patys stojo į virėjo poziciją ir išmėgino kazaną, drauge visi virėme vengrišką guliašą. Mūsų tikslas buvo parodyti, jog gana greitai ir paprastai galima pagaminti aukštos kokybės patiekalus, kurie sodybos šeimininkui gali atnešti labai daug pridėtinės vertės.

Renginio metu kaip visuomet kalbėjome apie geruosius KPP pavyzdžius bei pristatėme leidinius, kuriuose jie aprašyti. Taip pat konferencijos metu vyko kontaktų mugė „Narys nariui“, kurioje užsimezga nuostabūs bendradarbiavimo projektai. Šį kartą savo paslaugas pristatė net 10 paslaugų teikėjų:

  • Sodyba „Panekelpių kaimas“ pristatė Panekelpių liepų alėjos meškinio česnako sviestą; Skėmių traktieriaus naminę duoną; Pociūnėlių miestelio bendruomenės Kaimiškas gėrybes iš Pociūnėlių (cukatai, arbatos, daržovių mišiniai, prieskoniai);
  • Ūkis "Šironija" pristatė ir siūlė įsigyti pluoštinių kanapių aliejaus, arbatų, sėklų, ir pan.;
  • Sodyba „Žemsuodos kaimelis“ pristatė savo kitą verslą - irklenčių, baidarių ir vandens dviračių parduotuvę - https://kayakshop.lt/;
  • Geologo kelionės papasakojo apie savo kuriamas ekskursijas po gamtą Lietuvoje ir užsienyje;
  • Sodyba "Šušvė" pristatė savo garsųjį produktą Šušvės midų - https://susvesmidus.lt/;
  • Fuga pristatė atrakcionus ir įvairius žaidimus suaugusiems, kurie gali pagyvinti bet kokį renginį;
  • Buivydų eko ūkis papasakojo apie savo verslą, KPP paramą verslui bei pristatė savo produkciją;
  • Mūsų naujokai sodyba "Molinė saulėgrąža" prisistatė, papasakojo apie įspūdingą saulėgrąžų lauką, kuris pritraukia begales turistų bei pasidalino saulėgrąžų sodinimo paslaptimis;
  • Makita - ne mūsų narys, bet nuolatinis partneris, kuris siūlo puikios kokybės sodo priežiūros įrenginius už puikią kainą;
  • Bei Vidas Blekaitis atsivežė ir pristatė savo rūkytus gaminius.

 

Didžiulis AČIŪ sodybos Župė šeimininkui Žydrūnui už jaukų priėmimą, skanius pietus bei visą pagalbą organizuojant renginį. Atskiras AČIŪ Daivai Buivydienei už idėjas, pagalbą bei įtraukiantį pranešimą! Bei dėkojame visiems nariams, kurie atvyksta, būna kartu ir mūsų susitikimus papildo savo šypsenomis!
 
 
Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

BASCIL projekto susitikimas
2023 / 09 / 26

BASCIL projekto susitikimas

Praėjusią savaitę turėjome dar vieną BASCIL projekto susitikimą Radviliškio rajone.
Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“
2023 / 09 / 21

Įvyko seminaras „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša...

Rugsėjo 20 d. suorganizavome pirmą mokymų ciklo „Kulinarinis turizmas – vis dar neišnaudota niša Lietuvos kaimo turizmo verslui“ seminarą, kuris įvyko Radviliškio rajone, sodyboje „Panekelpių kaimas“.
Šaltibarščių čempionatas 2023
2023 / 08 / 07

Šaltibarščių čempionatas 2023

Šeštadienį, Radviliškio rajone, Pakiršinio dvaro parke, vyko šaltibarščių čempionatas. Jame buvo gaminamas šis tradicinis patiekalas, vyko degustacijos, koncertai, parodos, taip pat amatininkų ir tautinio paveldo gaminių mugė.
Mokesčių reforma
2023 / 08 / 01

Mokesčių reforma

Kaimo turizmo verslininkai pajamas uždirba privačios iniciatyvos pagrindu: yra pilnai savo turtu atsakingi už vykdomą veiklą, prisiima rizikas ir patiria ir neatskaitomų kaštų. Tai nėra alternatyvi darbo santykių forma ir mes, kaimo turizmo verslininkai, nepritariame LR Vyriausybės rengiamai mokesčių reformai, kuria siūloma didinti pajamų...
Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį
2023 / 06 / 05

Projektas CORDIALIS įgauna pagreitį

Prie šio projekto dirbame jau beveik pusantrų metų ir galime pasidžiaugti jau pasiektais rezultatais. Oficialiai pabaigėme pirmą projekto dalį, kuri buvo pažymėta bendru renginiu Italijoje. Tačiau apie tai, ką nuveikėme anksčiau, jau kalbėjome, o dabar norėtume papasakoti apie projekto naujienas ir ateities planus.
Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų turizmui
2023 / 06 / 02

Nauja draugystė su Gruzija - didesnės galimybės Lietuvos regionų...

Gegužės viduryje Sakartvele vyko IV-oji tarptautinė kaimo turizmo konferencijoje, kur asociacijos prezidentė skaitė pranešimą apie Lietuvos kaimo turizmą, pasidalino geraisiais mūsų narių pavyzdžiais bei pristatė Miško tako projektą.
Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai
2023 / 05 / 30

Akcijos „Atviros dienos kaime 2023“ rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo suorganizuotos septintus metus iš eilės! Šiemet Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas, amatininkus ir kitus įdomius objektus.
Tai kas tas CORDIALIS?
2023 / 05 / 16

Tai kas tas CORDIALIS?

Jau kuris laikas dirbame prie Erasmus+ projekto CORDIALIS. Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CORDIAL išgirsta tik dabar, todėl norime trumpai ir konkrečiai supažindinti su šiuo projektu. 
Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija
2023 / 05 / 15

Atviros dienos kaime 2023 – Aukštaitija

Jau šį penktadienį prasideda mūsų kasmetinis renginys „Atviros dienos kaime“! Visoje Lietuvoje lankytojų lauks net 100 įvairiausių objektų, kurie siūlys įdomias ir skanias pramogas savo svečiams.
Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva
2023 / 05 / 08

Atviros dienos kaime 2023 - Mažoji Lietuva

Mėgstate aktyvų laisvalaikį gamtoje? O gal atvirkščiai – atvykę į mišką, prie ežero ar į sodybą norite atsipalaiduoti, mėgautis gaiviu oru ir ramybe? Visai nesvarbu, kokį poilsį renkatės, galime jus užtikrinti, jog akcijos „Atviros dienos kaime“ metu atrasite pasiūlymų, kurie atitiks būtent jūsų poreikius. Jau sep...
Partneriai