(0)
2023 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2023 - Dzūkija

Atviros dienos kaime“ organizuojamos jau septintus metus iš eilės! Gegužės 19–21 dienomis visi norintys praleisti įsimintiną laiką kaime, kviečiami aplankyti įvairiuose Lietuvos kampeliuose esančius ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus, sodybas ir pan. Žygiai miškuose, aktyvios pramogos sodybose, pažintis su gyvūnėliais, sveikatingumo ritualai – patikėkite, veiklų tikrai nestigs.

Šiame straipsnyje norime pristatyti akcijos dalyvius iš Dzūkijos regiono. Paragaukite ūkininkų produkcijos, sudalyvaukite įdomiose edukacinėse programose ir pamilkite lietuvišką kaimą dar labiau.

Jeigu trokštate pabūti gamtoje, leistis į įdomybių kupiną žygį, o tuo pačiu sužinoti apie senovės baltus bei jų ženklus, gegužės 20 d. siūlome apsilankyti Šalčininkų krašte esančioje etnografinėje sodyboje „Po vienu Rūmu“. 11 val. svečiai galės susipažinti su Dieveniškių kraštu, jo buitimi, apžiūrėti sodybos namą-muziejų. Vėliau vyks edukacija „Senovės baltų ženklai“ – jos metu amatininkas ir juvelyras Erikas Gembickis papasakos apie baltų ženklus, jų reikšmę, pademonstruos juvelyrikos amatą. Galiausiai, lankytojams bus pasiūlyta leistis į pažintinį žygį: aplankysite senovės baltų pilkapius bei didingąjį Grybiškių ąžuolą. O praleidę įdomų laiką gamtos apsuptyje grįšite į sodybą ragauti Dieveniškių krašto rūgštynių viralo. Įsimintina diena, kurios metu pailsinsite sielą, pasivaikščioti gamtoje, o tuo pačiu – sužinosite daug įdomybių.

„Ar pamenat savo vaikystę? Kaip smagiai, būdami vaikais, leidote vasaras kaime pas senelius. Kaip smagu buvo basomis lakstyti po rasotą žolę, spardyti kamuolį su draugais, grįžti iš miško pilna pintine grybų ar uogų, valgyti blynus, keptus senovinėje krosnyje…Mūsų kaimo turizmo sodyba „Grikucis“ <…> leis prisiminti prabėgusią vaikystę.“ – tokiais žodžiais prisistato Varėnos rajone, Pamerkių kaime, šalia Merkio upės ir gražaus pušyno įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Grikucis“.

Gegužės 19 d., nuo 14 val. iki 18 val., sodyba lauks visų, kurie nori prisiminti savo vaikystę kaime. O taip pat tų žmonių, kurie netoleruoja kviečių, kiaušinių, karvės pieno. Jiems bus pasiūlyta edukacija „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“. Svečiai patys mals grikių grūdus senovinėmis akmeninėmis girnomis, sijos miltus, maišys tešlą, keps blynelius ir juos ragaus su įvairiausiais padažais. Sodybos šeimininkai žada, jog paragavę dzūkiškų grikinių patiekalų, grikius pamilsite dar labiau! Būtina išankstinė registracija.

Prie iniciatyvos „Atviros dienos kaime“ šiemet jungiasi ir Augų ūkis. Tai – Druskininkų savivaldybėje, Didžiasalio kaime įsikūręs nedidelis šeimos ūkis, kuriame laikomi žirgai, karvės bei kiti naminiai gyvūnai. „Iš pieno, kurį duoda mūsų karvės, gaminame įvairių rūšių natūralius fermentinius, brandintus, tradicinius saldaus pieno sūrius, naminius ledus, sūrelius ir kitus pieno produktus“, – pasakoja ūkio šeimininkai ir užsimena, jog akcijos metu lankytojai galės sudalyvauti mini sūrių degustacijose, o taip pat išvysti, kaip gaminama mocarela. Patikusius produktus bus galima įsigyti.

O kokia viešnagė ūkyje be laiko su gyvūnais? Augų ūkio šeimininkai pažada, jog svečiai galės susipažinti ir pajodinėti žirgais, apžiūrėti kitus gyvūnus ir, žinoma, pajusti, kaip veikia gyvūnų terapija.

Sveikos gyvensenos sodyba „Vabalynė“ gegužės 20 d. nuo 12 val. lankytojus kviečia mokytis atrasti ir atpažinti valgomas ir gydomąsias žoleles bei augalėlius, tinkančius vantoms. Surinktos gamtos gėrybės keliaus į katilą ant laužo - virsite ir skanausite gardžią lapienę. Susirišę vantelių pasinersite į sveikatingas apeigas dūminėje pirtyje. Registracija būtina, programos be nakvynės kaina žmogui - 30 eurų.

O sodybos „Šilas“ šeimininkė kviečia atvykti visam savaitgaliui su nakvyne ir sudalyvauti įvairiose organizuojamose veiklose. Gegužės 19 d. 18-20 val. vyks šiaudinukų dirbtuvės. 20 d. 11-13 val. ekskursija po Merkinę (dovana akcijos dalyviams, kurie apsistos sodyboje), 16-18 val. grikinės babkos kepimo edukacija, 18- 21 val. pirties malonumai su kadagio vantomis. 21 d. 11-13 val. vaistažolių pažinimo dirbtuvės ir žygis į gamtą.

Ir tai – tik keli objektai, kurie laukia lankytojų renginio dienomis. Daugiau informacijos apie renginį, akcijos dalyvius ir kokių įdomybių jie pasiūlys savo svečiams, rasite čia:

https://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/

https://www.facebook.com/events/1457912184615094

Projektui įgyvendinti skiriama iki 44 832,00 Eur dydžio parama su 90 proc. intensyvumu, iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 38 107,20 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 6 724,80 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

 

 

 

 

Pratęstas paraiškų teikimo terminas konkursui „Etnokultūrinė kaimo turizmo sodyba 2024“
2024 / 07 / 23

Pratęstas paraiškų teikimo terminas konkursui „Etnokultūrinė kaimo...

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Turizmo rinkodaros asociacija kviečia Lietuvos kaimo turizmo sodybų šeimininkus dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse 2024.  
Kas naujo Erasmus+ projekte - CSS-H?
2024 / 07 / 01

Kas naujo Erasmus+ projekte - CSS-H?

Svarbiausai naujiena - baigėme tarptautinį tyrimą, susidedantį iš anketinės apklausos ir interviu, kurių pagalba galime pradėti vystyti mokomąją medžiagą, pritaikytą tikslinei grupei.
CORDIALIS projektas eina į pabaigą
2024 / 06 / 19

CORDIALIS projektas eina į pabaigą

Jau kelis metus dirbame prie Erasmus+ projekto CORDIALIS. Tie, kurie susipažino su projektu nuo jo pradžios, žino mūsų išsikeltus tikslus, tačiau, daugelis apie CORDIAL išgirsta tik pasiekus galutinius rezultatus, todėl norime trumpai ir konkrečiai supažindinti su šiuo projektu, kad galėtumėte kuo efektyviau pasinaudoti su...
2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai
2024 / 05 / 30

2024 m. akcijos "Atviros dienos kaime" rezultatai

„Atviros dienos kaime“ buvo surengtos jau aštuntą kartą iš eilės! Šiais metais, gegužės 17-19 dienomis, visi norintys praleisti nepamirštamą laiką kaime buvo kviečiami aplankyti įvairias vietas visoje Lietuvoje.
Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas
2024 / 05 / 24

Regioninio kultūros paveldo viešinimas per interaktyvias veiklas

CORDIALIS projektas eina į pabaigą Visa CORDIALIS projekto metu parengta medžiaga yra paskelbta svetainėje www.cordialiserasmus.eu, kuria jau naudojasi dėstytojai, studentai, amatininkai, kultūros tarpininkai bei rodo puikius rezultatus.
Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva
2024 / 05 / 10

Atviros dienos kaime 2024 – Mažoji Lietuva

Iniciatyva „Atviros dienos kaime“ šiemet vyks gegužės 17–19 dienomis, kuri kviečia lankytojus pažinti skirtinguose Lietuvos regionuose esančius ūkius, sodybas, bendruomenių namus, muziejus, dvarus ir kitus lankytinus objektus. Šiemet Mažosios Lietuvos etnografiniame regione Jūsų laukia du dalyviai, susipažinkite.
Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį
2024 / 05 / 10

Surengėme baigiamąjį projekto CORDIALIS renginį

Gegužės 8 d. praūžė pirmoji "Kūrybos ir amatų konferencija“ Kaune - projekto CORDIALIS baigiamasis renginys.
Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija
2024 / 05 / 06

Atviros dienos kaime 2024 – Žemaitija

Gegužės 17–19 dienomis prasidės jau aštuntą kartą iš eilės organizuojamas renginys „Atviros dienos kaime“, pritraukiantis lankytojų dėmesį ir kviečiantis pažinti skirtingas, unikalias ir įdomias sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus objektus visoje Lietuvoje. Jeigu renginio dienomis būsit...
Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“
2024 / 05 / 03

Įvyko žurnalistų turas „Atviros dienos kaime 2024“

Gegužės 2 dieną Lietuvos kaimo turizmo asociacija suorganizavo akcijos „Atviros dienos kaime“ viešinimo turą žurnalistams. Beveik 20 žurnalistų, kelionių organizatorių bei fotografų susipažino su 6 išskirtiniais objektais Alytaus, Trakų ir Varėnos rajonuose.
Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija
2024 / 05 / 02

Atviros dienos kaime 2024 – Suvalkija

Jau gegužės 17 dieną prasidės aštuntąjį kartą organizuojama iniciatyva „Atviros dienos kaime“, kuri buria turistus aplankyti sodybas, ūkius, muziejus, dvarus, bendruomenių centrus ir kitus įdomius objektus visoje Lietuvoje, šiame straipsnyje pateikiami Suvalkijos lankytini objektai!
Partneriai