(0)
2019 / 08 / 22

Ką veikti Saulės mieste? Top 5 Šiaulių lankytinos vietos

Šiauliai – ketvirtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Nors šis kraštas iš turistų susilaukia mažiau dėmesio nei kiti Lietuvos didmiesčiai, tačiau ir čia tikrai yra ką pamatyti. Dalinamės su Jumis populiariausiomis Šiaulių lankytinomis vietomis:

Nuotrauka © Giedrė Povilaitytė

1. Kryžių kalnas – tai unikalus kalnas, kuriame yra daugiau nei 100 tūkst. kryžių. Ant kryžių kalno žmonės rinkdavosi ne tik statyti kryžius, bet čia vykdavo ir pamaldos. Kryžių kalnas pasaulyje išgarsėjo, kuomet 1993 m. čia atvykęs popiežius Jonas Paulius II laikė Šv. mišias. Čia esantys kryžiai simbolizuoja ne tik žmonių tikėjimą, bet dalis jų pripažinti net kaip kultūriniai paminklai.

2. Juodosios keramikos dirbtuvės – tokių dirbtuvių Lietuvoje yra vos trys. Šios dirbtuvės yra įsikūrusios buvusiame Šiaulių dvare, apsilankę jose galėsite ne tik išvysti ar įsigyti juodosios keramikos kūrinių, bet ir artimiau susipažinsite su pačiu amatu. Mataičių juodosios keramikos dirbtuvėse sulaukiama ne tik vietinių turistų, bet ir svečių iš Europos ar net tolimosios Azijos – Japonijos bei Kinijos.

3. Baltų žolynų muziejus šio muziejaus teritorijoje auginama apie 30 įvairių rūšių ir veislių augalų. Į tris dalis suskirstytame prieverpstės formos gėlyne auga sakraliniai, buitiniai ir kultūriniai augalai. Muziejaus augalai atspindi Lietuvos paveldo sodų dekoratyvinių augalų rūšinį asortimentą bei supažindina su lietuviškos selekcijos kultūriniais augalais.

                                            Nuotrauka © Indrė Šlikaitė

4. Kurtuvėnų regioninis parkas - šis regioninis parkas garsėja savo miškingumu – net 80 % teritorijos sudaro miškai. Miškingose vietovėse yra gausu vandens telkinių, kurie žuvų gausa pritraukia paukščių būrius. Čia apsilankę pasijausite kaip laukinėje gamtoje, nes parko teritorijoje skaičiuojama, jog gyvena 48 rūšys skirtingų rūšių žinduolių. Parke susipažinsite ne tik su Rytų Žemaitijos kraštovaizdžiu, bet ir šiam kraštui būdinga kultūra, tradicijomis bei amatais.

5. Šiaulių universitetas botanikos sodas - tai yra jauniausias bei mažiausias pagal plotą (6,54 ha) botanikos sodas Lietuvoje. Čia auginama daugiau kaip 4000 įvairių rūšių ir veislių augalų. Botanikos sode įrengti trys senųjų kaimo augalų darželiai pagal atitinkamo laikotarpio tradicijas prieškario, tarpukario ir pokario. Botanikos sode galima užsisakyti paskaitas, pažaisti edukacinius žaidimus.

Daugiau lankytinų vietų rasite - https://www.atostogoskaime.lt/lankytinos-vietos/

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar nesame pasiklydę Europoje?”
2019 / 11 / 11

Baigiamoji konferencija “Lietuviško vietinio maisto kultūra - ar...

2019 m. kaimo turizmo baigiamasis renginys vyks lapkričio 21 d. Kaune. Mūsų laukia be galo įdomi diena, kurios metu kalbėsime apie gastronominį turizmą ir lietuviškus skonius atrasime iš naujo!
Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai
2019 / 10 / 28

Išrinkti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso laimėtojai

Šių metų sezono atidarymo šventėje paskelbėme Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą. Pradžioje norinčių dalyvauti buvo nedaug, tačiau bendromis pastangomis kartu su Etninės kultūros globos taryba surinkome 14 dalyvių. Spalio 21 d. įvyko konkurso tarybos posėdis, kuriame po ilgų diskusijų buvo išrinkti konkurso laurea...
Gražiausi Kauno gamtos kampeliai
2019 / 09 / 02

Gražiausi Kauno gamtos kampeliai

Atėjus rudeniui taip norisi praleisti kuo daugiau laiko gryname ore besidžiaugiant paskutinėmis šiltomis dienomis. Neretai ieškome vietų gamtoje, kur būtų galima pasėdėti, pasigrožėti, išgerti puodelį kavos ar užkąsti.
Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Birštone – vasaros hitas
2019 / 08 / 26

Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas Birštone – vasaros hitas

Įspūdingo vaizdo Nemuno kilpų regioniniame parke įsikūręs aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas yra atviras lankytojams nuo šių metų liepos 12 dienos. Bokšto aukštis yra 45 m, tačiau skaičiuojant su kalnagūbriu ant kurio iškilo bokštas, lankytojai atsidurs 92 m virš jūros lygio.
Paskutinės vasaros savaitės – kaip turiningai praleisti laisvalaikį?
2019 / 08 / 19

Paskutinės vasaros savaitės – kaip turiningai praleisti laisvalaikį?

Artėjant rudens sezonui, norisi ypač turiningai praleisti paskutines vasaros dienas. Siūlome vasarą išlydėti aktyviai, išbandyti neįprastas aktyvias pramogas, kad šaltuoju metų laiku turėtumėte smagių prisiminimų, kurie sušildys.
Paskutinę vasaros dieną užkurkime vienybės laužą!
2019 / 08 / 14

Paskutinę vasaros dieną užkurkime vienybės laužą!

Uždekime simbolinius Baltijos jūros šalių draugystės laužus, tegul Baltijos pajūryje sužiba mūsų vienybės šviesa!  
Vilnius – turistų mėgiamas ne tik dėl naktinio gyvenimo kultūros
2019 / 08 / 07

Vilnius – turistų mėgiamas ne tik dėl naktinio gyvenimo kultūros

Ne paslaptis, kad Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas, todėl daugelis čia vyksta ne poilsiauti, o ieškoti pramogų. Gatvių šurmulys, naktinis gyvenimas – šis vaizdinys neprimena ramaus, atpalaiduojančio poilsio. Tačiau su tuo susidursite atvykę tik į Vilniaus miesto centrą, o norint ras...
Dailiausios Lietuvos kaimo merginos konkursas
2019 / 08 / 05

Dailiausios Lietuvos kaimo merginos konkursas

Naujos kartos trąšų tiekėja „Timac Agro Lietuva“ ir agroverslo naujienų portalas „Agroeta.lt“ paskelbė socialinį projektą – „MIS Timac Agro – Agroeta.lt“ rinkimus. Šiais rinkimais siekiama parodyti, kad sodžiuje yra gražaus jaunimo, kuris turi daug talentų, myli ir puošia savo ...
Kelionė po Suvalkiją. Kokių lietuviškų patiekalų paragauti?
2019 / 07 / 23

Kelionė po Suvalkiją. Kokių lietuviškų patiekalų paragauti?

Lietuvių liaudis nuo seno garsėja lietuviškais patiekalais, kurie jau užima garbingą vietą išlikusiose lietuvių tradicijose. Daugybė tradicinių patiekalų yra būdingi tam tikram Lietuvos regionui, todėl ne visur paskanausite norimais patiekalais. Kad palengvintume paiešką, pateikiame lietuviškus patiekalus, kuriuos der...
Zarasų lankytinos vietos, kurios sužavės kiekvieną
2019 / 07 / 14

Zarasų lankytinos vietos, kurios sužavės kiekvieną

Zarasai - vienas iš ežeringiausių Lietuvos miestų, kuriame gausu nuostabaus grožio gamtos kampelių, ramybės. Nors šis kraštas daugeliui atrodo tolimas, bet ypač vasaromis turistų Zarasuose tikrai netrūksta.