(0)
2019 / 08 / 22

Ką veikti Saulės mieste? Top 5 Šiaulių lankytinos vietos

Šiauliai – ketvirtas pagal gyventojų skaičių Lietuvos miestas. Nors šis kraštas iš turistų susilaukia mažiau dėmesio nei kiti Lietuvos didmiesčiai, tačiau ir čia tikrai yra ką pamatyti. Dalinamės su Jumis populiariausiomis Šiaulių lankytinomis vietomis:

Nuotrauka © Giedrė Povilaitytė

1. Kryžių kalnas – tai unikalus kalnas, kuriame yra daugiau nei 100 tūkst. kryžių. Ant kryžių kalno žmonės rinkdavosi ne tik statyti kryžius, bet čia vykdavo ir pamaldos. Kryžių kalnas pasaulyje išgarsėjo, kuomet 1993 m. čia atvykęs popiežius Jonas Paulius II laikė Šv. mišias. Čia esantys kryžiai simbolizuoja ne tik žmonių tikėjimą, bet dalis jų pripažinti net kaip kultūriniai paminklai.

2. Juodosios keramikos dirbtuvės – tokių dirbtuvių Lietuvoje yra vos trys. Šios dirbtuvės yra įsikūrusios buvusiame Šiaulių dvare, apsilankę jose galėsite ne tik išvysti ar įsigyti juodosios keramikos kūrinių, bet ir artimiau susipažinsite su pačiu amatu. Mataičių juodosios keramikos dirbtuvėse sulaukiama ne tik vietinių turistų, bet ir svečių iš Europos ar net tolimosios Azijos – Japonijos bei Kinijos.

3. Baltų žolynų muziejus šio muziejaus teritorijoje auginama apie 30 įvairių rūšių ir veislių augalų. Į tris dalis suskirstytame prieverpstės formos gėlyne auga sakraliniai, buitiniai ir kultūriniai augalai. Muziejaus augalai atspindi Lietuvos paveldo sodų dekoratyvinių augalų rūšinį asortimentą bei supažindina su lietuviškos selekcijos kultūriniais augalais.

                                            Nuotrauka © Indrė Šlikaitė

4. Kurtuvėnų regioninis parkas - šis regioninis parkas garsėja savo miškingumu – net 80 % teritorijos sudaro miškai. Miškingose vietovėse yra gausu vandens telkinių, kurie žuvų gausa pritraukia paukščių būrius. Čia apsilankę pasijausite kaip laukinėje gamtoje, nes parko teritorijoje skaičiuojama, jog gyvena 48 rūšys skirtingų rūšių žinduolių. Parke susipažinsite ne tik su Rytų Žemaitijos kraštovaizdžiu, bet ir šiam kraštui būdinga kultūra, tradicijomis bei amatais.

5. Šiaulių universitetas botanikos sodas - tai yra jauniausias bei mažiausias pagal plotą (6,54 ha) botanikos sodas Lietuvoje. Čia auginama daugiau kaip 4000 įvairių rūšių ir veislių augalų. Botanikos sode įrengti trys senųjų kaimo augalų darželiai pagal atitinkamo laikotarpio tradicijas prieškario, tarpukario ir pokario. Botanikos sode galima užsisakyti paskaitas, pažaisti edukacinius žaidimus.

Daugiau lankytinų vietų rasite - https://www.atostogoskaime.lt/lankytinos-vietos/

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos
2020 / 06 / 09

Patvirtintos naujos renginio „Atviros dienos kaime“ datos

Kaip visuomet, akcija "Atviros dienos kaime" turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginį turėjome nukelti vėlesniam laikui. Informuojame, kad jau patvirtinome naujas datas! Renginys vyks šių metų RUGSĖJO 4-6 d.
Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti
2020 / 06 / 01

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas vėl kviečia dalyvauti

Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija bei Žemės ūkio ministerija jau antrus metus kviečia kaimo turizmo sodybas dalyvauti Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse.
Pasėlių deklaravimas 2020 metais
2020 / 05 / 20

Pasėlių deklaravimas 2020 metais

Informuojame, kad 2020 m. paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus paraiškos priimamos nuo balandžio 20 d. iki birželio 22 d. Pavėluotai priimamos nuo birželio 23 d. iki liepos 17 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.
Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą
2020 / 05 / 18

Visus narius kviečiame į LKTA sezono atidarymą

Šie metai atnešė į mūsų gyvenimus bei veiklas daug pokyčių ir netradicinių sprendimų. Tad nenuostabu, kad ir vasaros pradžios šventę organizuojame kiek kitokią. 2020 m. LKTA sezono atidarymas būtų vykęs Trakų rajone. O dabar skelbiame, kad gegužės 21 d. (ketvirtadienį) sezono pradžios vakarėlis vyks tiesiog kiekvieno mūsų n...
Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!
2020 / 05 / 11

Projektas "Amatų kelias" įsibėgėja!

2018 metų pabaigoje pradėjome įgyvendinti projektą "Tradicinių lietuviškų amatų gidas", kurio tikslas vykdant e. rinkodaros priemones didinti tradicinių Lietuvos amatų bei UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą bei žinomumą.
Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas
2020 / 04 / 24

Vietinio maisto produktų pardavimo modelio B2B vadovas

Įgyvendindama projekto Baltic sea food veiklas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija parengė vadovo vertimą, kuris yra skirtas vietinio maisto pardavimus vykdančioms tarpinėms įmonėms.
Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!
2020 / 03 / 31

Akcija „Atviros dienos kaime“ nukeliama į rudenį!

Dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos renginio „Atviros dienos kaime“ data keisis! Planuojame akciją kelti į ankstyvą rudenį, tikimės, kad ši neganda bus praėjusi ir visi galėsime ramiai mėgautis pramogomis Lietuvos kaime.
Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams
2020 / 03 / 25

Kaimo turizmo sodybos tiesia pagalbos ranką medikams

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai.
Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas
2020 / 03 / 11

Kovo 10 d. įvyko pakartotinis visuotinis narių susirinkimas

2020 m. kovo 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos IV rūmuose Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (toliau - LKTA) nariai aptarė Asociacijos praėjusių metų veiklos rezultatus bei ateities planus.
Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) - vėjo jėgainių uoste
2020 / 03 / 09

Baltic sea food projekto partnerių susitikimas Esbjerge (Danija) -...

Baltic sea food – tai Interreg programos Baltic sea region projektas, kurio metu yra kuriamas tvarus ir lankstus verslo modelis B2B (verslas verslui), kuris galėtų būti pritaikomas vietinio maisto pardavimo tinklams (tai tokios tarpinės įmonės tarp ūkininkų ar smulkių gamintojų bei vartotojų, dažniausiai iš HoReCa sektoriaus).
Partneriai