(0)

Edukacinės programos sodyboje „Vėjų fėja“

Edukacinės programos sodyboje „Vėjų fėja“
Kaina
14 - 15 €
Trukmė
2-3 val. priklausomai nuo pasirinktos edukacijos
Galimas amžius
0-100
Veiklos laikotarpis
visus metus
Papildoma informacija
+370 615 57907 / [email protected]/ www.vejufeja.lt

Edukacinės programos apie mūsų šalies senovinius papročius, protėvių gyvenimo būdą ne tik praturtins žinias, pagilins gimtos šalies istorinį, geografinį suvokimą, bet ir padovanos kūrybinį džiaugsmą. Visos mūsų edukacijos yra įtraukios, apipintos dainomis, žaidimais, mįslėmis, varžytuvėmis. Jei atvyksite į mūsų sodybą, pati aplinka jus užpildys žiniomis, protėvių išminties pajautimais, draugystės su gamta patyrimais.

RUGELIO KELIAS. 14 Eur. asmeniui. Trukmė: 3 val. 

Edukacinė programa skirta susipažinti su lietuviškos duonos auginimo, kepimo ir valgymo tradicijomis. Atvykusius į sodybą, pasitiksime su daina. Smagiai susipažinę, kartu eisime ilgu rugelio keliu iki gardžios duonutės. Kalbėsime apie lietuviškas protėvių tradicijas, išmoksime patarlių, priežodžių, patyrinėsime senuosius darbo įrankius. Kartu pagarbinsime ugnelę, prisijaukinsime deivę Gabiją ir formuosime duonutės kepaliukus, šausime juos į molinę krosnį, kepsime ruginę senolių duonutę. Kol duonutė keps, smagiai kursime vežimo teatro  spektaklį “Kaip vilkas duoną kepė”. Surengsime smagias varžytuves: trauksime virvę, bėgsime su kartimis, mesime bulvę, mušime “Žiužį”. Vaišinsimės tuo, ką atsivežėme (arba tuo, ką šeimininkė iškepė ;-)) ir smagiai pasibūsime žalioje, mylinčioje erdvėje. Iškeptą duonytę dalinsimės ir su smagiais palinkėjimais vešimės į namus.

BALTŲ RAŠTAI. 15 Eur. asmeniui. Trukmė: 2 val. 

Kviečiame pažinti senąjį protėvių raštą. Su daina susidraugavę, jaukiai prie židinio kalbėsime apie baltų ženklus, išaustus drobėse, išraižytus molio  puodynėse, iškaltus žalvaryje, akmenyje. Mėginsime suprasti senųjų simbolių prasmes ir senąją lietuvių pasaulėžiūrą. Susipažinsime su mitologinėmis būtybėmis ir jų atspindžiu ženkluose. O patį linksmiausią Kauką pasikviesime draugauti ir kartu dalyvausime žaidimuose, spėlionėse, pasivaržymuose. Visi pasigaminsime sau medinuką su baltiškais raštais. Pasidalinsime komandomis ir surengsime smagias ženklų ieškojimo varžybas. Vaišinsimės šeimininkės arbata ir smagiai bendrausime.

GYVYBĖS MEDIS. 15 Eur. asmeniui. Trukmė: 2 val. 

Protėvių pasaulis prabyla Tau… Susipažinsime kartu mušdami ritmą ir dainuodami lietuvių liaudies dainas. Jaukiai prie židinio kalbėsime apie protėvių pasaulėžiūrą ir gyvybės medžio prasmes. Kartu nagrinėsime gyvybės medelio simboliką pasakose, senolių piešiniuose, pasislėpusių gyvybės medelių ieškosime sodyboje. Žaidynėms pasikviesime sodybos linksmuolį Kauką, kuris išmokys mįslių, patarlių, žaidimų ir ratelių. Visi smagiai pašėliosime. Ant medinių lentelių piešime gyvybės medžius. Pasidalinsime komandomis ir surengsime smagias ženklų ieškojimo varžybas. Vaišinsimės šeimininkės arbata ir smagiai bendrausime. Sukurtus gyvybės medelius parsivešime į savo namus ir pasidalinsime patyrimais su savo šeima. 

IŠ PASAKŲ SKRYNIOS. 15 Eur. asmeniui. Trukmė: 2 val. 

Kartu tyrinėsime lietuviškas pasakas, jų perduodamą išmintį, sekimo tradicijas. Susipažinsime smagiai dainuodami lietuvių liaudies dainas; prie židinio kalbėsimės apie lietuviškas pasakas, jų perduodamą išmintį, sekimo tradicijas. Sužinosime, kaip senovėje žaidė vaikai;  linksminsimės kartu su Kaukučiu: žaisime, suksime ratelius. (Vėjų fėjos animatoriaus programa); iš tekstilės kursime pasakų draugą – kaukutį. Sugalvosime jam vardą, istoriją, o tėveliai kurs knygelę – pasaką; Ieškosome paslėptų ženklų sodyboje (komandinė žaidybinė užduotis); dalinsimės suvežtinėmis vaišėmis ir smagiai bendrausime.

KIŠKIŲ VELYKOS. Kovo-Balandžio mėn. 15 Eur. Trukmė: 2 val. 

Kartu seksime Velykų sakmę ir sužinosime, kas atsirado pirmas – višta ar kiaušinis? Edukacinėje Vėjų fėjos sodyboje Jus džiugiai sutiks Velykų bobutė ir ilgaausiai kiškiai. Prisiminsime senovinius Velykų papročius, margučių žaidimus, tikėjimus.  Išsiaiškinsime margučių raštų, ženklų, ornamentų reikšmes, išmoksime juos piešti – Velykų raštais marginsime medinius kiaušinius. Kartu suksimės rateliuose, minsime kiškių mįsles, ieškosime sodyboje paslėpto auksinio kiaušinio ir aplankysime sodybos kiškių kaimelį. Bus ne tik smagu sudalyvauti kiškių atrakcijose, bet ir naudinga sužinoti apie senąją protėvių kultūrą. Džiugią Velykų nuotaiką parvešime į savo namus. Ilgaausiai laukia Jūsų ;)

PINU PYNIMĖLĮ, AUDŽIU AUDIMĖLĮ. 15 Eur. Trukmė: 2 val.

Ką senoliai sudėjo į juostų margumynus? Kviečiame tyrinėti lietuviškų juostų lobyną, kuriame surašyta protėvių istorija, pasaulėžiūra, santykis su aplinka. Sužinoti kaip laikui bėgant kito juostų raštai, spalvos. Formų ir spalvų dėlionėse galima perskaityti tautinį charakterį, giminės bruožus, kelią, išmintį. Raštai – tai savitas kodas, mįslė, kurią smagu ir prasminga atverti, tad visi drauge mokysimės suprasti už ženklo ir spalvos esantį gilų pasaulį. Sužinosime, kaip ir kada buvo dėvimos juostos, kokią paskirtį jos turėjo protėvių apeigose, šventėse. Juk pagal juostą galėjai daug pasakyti apie žmogų: ar tinka tau ši mergelė ar bernelis, kokį būdą, charakterį, vertybes rūbas slepia. Smagios užduotys padės išsirinkti geriausius juostų skaitytojus. Išmoksime pasigaminti nesudėtingas stakleles ir savo rankomis nusipinsime arba nusiausime spalvingas juosteles. Žaisime linksmus liaudiškus žaidimus ir surengsime varžytuves: mušim „Žiužį“, mesim malką, bėgsim su kelmukais. Vaišinsimės žolynų arbata ir smagiai bendrausime.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=UYgfPA7vEMQ

Kitos patirtys
Rusiška pirtis
Skaityti
Poilsis sodyboje žiemos metu
Sodyba "Dzūkijos uoga" organizuoja laisvalaikio pramogas  gamtoje šaltuoju periodu Sodyba siūlo aktyvaus poilsio programas Dzūkijos nacionalinio parko gamtoje.  Daugiau informacijos apie pramogas:   kaimo turizmas žiemą >> Sodyba su pirtimi  >>  
Skaityti
Pirties namelis
Pirties namelio nuoma.
Skaityti
Programa „Ruginės duonos kleckai“
Edukacijos metu pasakojama duonos svarba lietuvio buityje ir papročiuose, kepimo tradicijos, mokoma paruošti tešlą, formuoti duonos kepaliukus ir išsikepti juos duonkepėje. O kol duona kepama, šeimininkė supažindina su senaisiais žemės įdirbimo įrankiais, duonai kepti naudotais rakandais, moko atpažinti grūdines kultūras ir sutrinti grūdus trintuvėje. Lietuviams svarbios kalendorinės ir šeimos šventės, kuriose buvo naudojama Apeiginė duona, tad...
Skaityti
Daugiau (276)
Partneriai